Bézva den vinšujeme, vítejte na našich stránkách !

NAŠE PRODEJNA JE VÝDEJNÍM MÍSTEM PPL,
je tak OTEVŘENA Po - Pá: 10:00 - 18:00


Ve výše uvedené době lze tedy navštívit prodejnu po dobu nezbytně nutnou k vyzvednutí zásilky či zboží

Děkujeme za pochopení a přejeme dobré světlo i zdravíčko samozřejmě

Vaše Bé FOTO

 

Slovník pojmů
Plná automatika
Na fotoaparátech najdete tuto automatiku vetšinou jako zelený obdélníček či zelené "A" - v této univerzální
DIN
DIN označuje citlivost filmů, většinou se dnes tato citlivost udává v ISO (ASA). DIN se označuje ve
ISO
ISO označuje citlivost filmů či snímače, čím vyšší je udané číslo, tím je např. film citlivější. Jako

Další pojmy…

14.04.2020

TIPA World Awards 2020

Canon obdržel ocenění v pěti kategoriích prestižních 2020 TIPA World Awards

 

 

 

 

 

 

 

Praha – 14. dubna 2020 – Společnost Canon Europe obdržela pět prestižních ocenění od Technical Image Press Association (TIPA). Toto ocenění podtrhuje závazek společnosti Canon být inovátorem napříč celým svým portfoliem, které zahrnuje digitální zrcadlovky, bezzrcadlové i kompaktní fotoaparáty – od prvotřídní zrcadlovky EOS-1DX Mark III až po objektiv RF 85mm F1.2L USM DS.

 

Ročník 2020 představuje již 26. ročník cen TIPA, kdy asociace ocenila společnost Canon. Letošní ocenění potvrzuje pokračující a bezkonkurenční odbornost společnosti Canon ve fotografickém průmyslu. Ceny TIPA World Awards, reprezentující 26 oborových časopisů ze 14 zemí na pěti kontinentech, patří mezi nejprestižnější ceny pro fotografickou a zobrazovací techniku na světě.

 

Ceny TIPA byly uděleny následujícím produktům:

  • Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro pokročilé: Canon EOS 90D
  • Nejlepší profesionální digitální jednooká zrcadlovka: Canon EOS-1DX Mark III
  • Nejlepší teleobjektiv s proměnlivým ohniskem pro bezzrcadlové přístroje: Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM
  • Nejlepší profesionální portrétní objektiv: Canon RF 85mm F1.2L USM / Canon RF 85mm F1.2 L USM DS
  • Nejlepší fotoaparát pro tvorbu video blogů: Canon PowerShot G7 X Mark III

 

Společnost Canon poskytuje to nejlepší vybavení všem fotografickým nadšencům od úplných začátečníků až po oceňované profesionální fotografy; ať už jde o digitální zrcadlovky, bezzrcadlovky, kompaktní fotoaparáty nebo nejnovější objektivy. V loňském roce plném novinek uvedla společnost Canon produkty, které jsou plné nejnovějších inovací a zároveň splňují mimořádně vysoké standardy spolehlivosti a výkonu. Je to závazek poskytnout fotografům výkonnou a sofistikovanou technologii napříč celým svým portfoliem, co umožnilo společnosti Canon dosáhnout těchto ocenění.

 

Susie Donaldsonová, marketingová ředitelka ITCG ve společnosti Canon Europe, uvedla: „Jsme potěšeni, že nás asociace TIPA ocenila těmito pěti cenami, které ukazují sílu naší investice do inovování fotoaparátů a optiky. V Canonu stavíme na našem dědictví ve vývoji světových zobrazovacích řešení. Loni jsme zažili fantastický rok plný novinek – produktů, které předznamenávají novou éru fotografie. Toto uznání je důkazem neustálého závazku společnosti Canon poskytovat řešení, která posouvají hranice a podporují fotografy bez ohledu na úroveň jejich dovedností, žánr nebo systém.“

 

Odborná porota TIPA produktům značky Canon udělila následující ocenění:

 

NEJLEPŠÍ POKROČILÁ DIGITÁLNÍ JEDNOOKÁ ZRCADLOVKA: Canon EOS 90D

Canon EOS 90D je rychlý, všestranný a impozantní fotoaparát, který osloví uživatele DSLR, který chce mít přístroj vybavený nejnovějšími technologiemi. Nabízí snímač formátu APS-C o vysokém rozlišení 32,5 MPx, automatické ostření se zdvojenými body Dual Pixel AF, sériové snímání rychlostí 10 sn./s a záznam videa v rozlišení 4K/30p. Je to vynikající společník pro fotografické nadšence, kteří se věnují cestovní, rodinné, sportovní nebo krajinné fotografii. Může se pochlubit také velmi kvalitním interním zpracováním snímků ve formátu RAW, dlouhou výdrží na baterie a bezdrátovým připojením přes Wi-Fi a Bluetooth.

 

NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ DIGITÁLNÍ JEDNOOKÁ ZRCADLOVKA: Canon EOS-1DX Mark III

Vlajková loď značky Canon, EOS-1DX Mark III, je nejvýkonnější digitální zrcadlovka, jakou kdy vyrobila. Přináší revoluční novinky v ostření spolu s rozsáhlými možnostmi záznamu videa na profesionálního úrovni. Zcela nový snímač a systém zpracování obrazu nabízí řadu výhod, včetně rychlé závěrky, rychlého sériového snímání a vysoké kvality záznamu při nízké úrovni osvětlení. Přístroj je vybavený Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Připojit k němu lze i volitelný bezdrátový vysílač pro ještě rychlejší přenos.

 

NEJLEPŠÍ TELEOBJEKTIV S PROMĚNLIVÝM OHNISKEM PRO BEZZRCADLOVÉ PŘÍSTROJE: Canon RF 70-200 mm F2,8L IS USM

Teleobjektiv RF 70-200 mm F2,8L IS USM přináší do rodiny skel Canon RF klasický rozsah delších ohniskových vzdáleností. Objektiv dlouho považovaný za optimální nástroj pro široké spektrum fotografických žánrů a prostředí zdůrazňuje výhody spojení nové konstrukce optických prvků a bezzrcadlového těla. Je lehčí a kratší než jeho protějšek z řady EF. Nabízí vylepšené provozní vlastnosti, je snáze přenosný a s přístrojem tvoří lépe vyvážený celek. Je vybavený stabilizací obrazu až o pět expozičních hodnot a dvěma motory Nano USM, které zajišťují rychlé a tiché automatické ostření.

 

NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ PORTRÉTNÍ OBJEKTIV: Canon RF 85 mm F1,2 L USM / Canon RF 85 mm F1,2 L USM DS

Portrétní, módní, svatební a eventoví fotografové mají nyní k dispozici klasický portrétní objektiv se špičkovou technikou, který jim pomůže k ještě lepším výsledkům. Objektiv se dodává ve dvou variantách – standardní a DS. Verze DS má na dvou optických členech párou nanesený povlak, který změkčuje hrany v oblastech mimo rovinu zaostření. To umožňuje při nízké hodnotě clony pořizovat mimořádně působivé snímky s příjemným bokehem bez rušivých artefaktů.

 

 

NEJLEPŠÍ FOTOAPARÁT PRO TVORBU VIDEO BLOGŮ: Canon PowerShot G7 X Mark III

Canon PowerShot G7 X Mark III je vynikající volba pro ty, kdo natáčí video blogy na mobilním telefonu a chtějí se posunout na vyšší kvalitativní úroveň. Nabízí živé streamování přes služby jako YouTube a možnost pracovat se standardním i vertikálním formátem videa, to vše jednoduše s využitím výklopného dotykového displeje. V terénu i ve studiovém prostředí lze pořizovat záznam ve skutečné kinematografické kvalitě 4K díky snímači typu 1.0, světelnému objektivu a vstupu pro externí mikrofon. Neméně působivé jsou fotografické schopnosti přístroje. Snímač s rozlišením 20,1 MPx ve spolupráci s 4,2x zoomovým objektivem s optickou stabilizací obrazu produkuje mimořádně kvalitní snímky, které lze snímat i sériově rychlostí 20 sn./s. Ideálním doplňkem fotoaparátu PowerShot G7 X Mark III pro videoblogování je stativový grip HG-100TBR, který umožňuje pohodlněji tvořit atraktivní obsah.

 

Fotografie vítězných produktů společnosti Canon naleznete ZDE.

 

Další informace o cenách 2020 TIPA World Awards naleznete na stránkách: www.tipa.com/en-en/index.html